Siyaset
10 Haziran 2024 ( 1 izlenme )

Esad'a kendim mektup yazdım ama benimle görüşmek istemedi diyen Muharrem İnce'den önemli açıklamalar

Esad'a kendim mektup yazdım ama benimle görüşmek istemedi diyen Muharrem İnce'den önemli açıklamalar

Muharrem İnce, Esad'a herkesten önce kendisiyle görüşmek için mektup gönderdiğini ancak kabul edilmediğini söyledi. Esad'la Türkiye'nin acilen görüşmesi gerektiğini savunan İnce, "Esad'a mektup yazdım, bunu ilk kez söylüyorum. Benimle görüşmedi." dedi.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Edirne'yi ziyarete geldi. Kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen İnce, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesine olumlu baktığını söyledi. Esad'la bir an önce görüşmek gerektiğini savunan İnce, herkesten önce Esad'la görüşmek için mektup gönderdiğini ancak kabul edilmediğini söyledi.

Suriye'de kesinlikle Esad'la görüşmeyi tercih ettiğini kaydeden İnce, "Artık Esad'la görüşebilirim" diyor. Tabii ki görüşmedi çünkü benim devlette herhangi bir idari görevim yok. İsterseniz mektubu ilerleyen günlerde paylaşabilirim. Büyükelçiyi atayın, bir an önce bu mültecilerden kurtulalım, gönderelim, bu ziyaret çok uzun sürdü. Dün Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul'daydım. Sokakta hiç Türk göremedim. Buralarda Aksaray'da, Laleli'de, Fatih'te Türk göremedim. Hepsi mülteciydi, hepsi Afrikalıydı. Büyük ülkeler dış politikalarını sokakta yürütmezler." dedi.

“Hiçbir sektör bankalardan daha hızlı büyümüyor”
İnce, Türkiye'nin ekonomi politikasını eleştirerek, “Türkiye'de bankalardan daha hızlı büyüyen sektör yok. Ödeyemediğin doğalgaz faturasının parası bankada. Dolduramadığın benzin deposunun parası bankada... Milletin cebinden parayı alıp bankaların cebine koydu. Sonra utanmadan şehitlerle aynı cümleyi kurarak sandığa koydu. Seçimler, sandıklar ve şehitler aynı cümlede olmaması gereken şeylerdir. Ayıptır, ayıptır, günahtır. Kenarlar bir elek haline geldi. Bir terörist Suriye'yi terk eder, İstanbul'a gelir, İstanbul'da ev kiralar, bir tekstil atölyesinde iş bulur. Daha sonra geliyor "Türkiye'nin göbeğinde Beyoğlu'nda bomba patlatıyorlar. Sonra utanmadan üstümüze 'ensar', 'muhacir' lafları atıyorlar" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir