Siyaset
09 Haziran 2024 ( 1 izlenme )

Atatürk'ü canlandıran Aras Bulut İynemli en etkilendiği sahneyi anlattı

Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı "Atatürk 18811919" filmi için düzenlenen gala, Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nde gerçekleştirildi. Galada Aras Bulut İynemli, filmin çekimlerinde Atatürk'ün 1934 yılında Anzak annelerine yazdığı mektubun canlandırıldığı sahneyi anlatırken duygusal anlar yaşadığını ifade etti. Kendisini etkileyen bu sahneyi çekmeden önce 15 dakika boyunca kendine gelemediğini söyledi.

Film galasına, Aras Bulut İynemli'nin yanı sıra Songül Öden, Esra Bilgiç, Mehmet Günsür, Sarp Akkaya, filmi yöneten Mehmet Ada Öztekin, yapımcı Saner Ayar, genç Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran Emre Mete Sönmez, Stiliyan Kovaçev karakterini canlandıran Darko Peric ve birçok sinema ve basın temsilcisi katıldı. Ayrıca, filmin kullanılan kostümleri de etkinlikte sergilendi.

Aras Bulut İynemli, filmdeki rolünün büyük bir sorumluluk taşıdığını belirterek, "Heyecanlı olduğumu söyleyebilirim. Bu proje, büyük bir sorumluluk taşıyor. Dünya çapında saygı gören büyük liderlerden birinin hikayesini anlatıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlandığı bir dönemde gençliğini canlandırma şansım oldu. Bu nedenle tek amacım, Atatürk'ün hikayesine layık olmak. Çünkü bu duygular, her zaman özlenen, tamamlanamayan duygulardır ve her zaman hasret çekilir. Bu yüzden layık olabilmek için çok çalıştık. İki buçuk yıllık bir emeğin ardından buradayız. Şimdi izleyicilerin takdirine kalmış durumdayız, ve umarım yaptıklarımızı en iyi şekilde sunabiliriz

Bunlar da İlginizi Çekebilir