Siyaset
10 Haziran 2024 ( 0 izlenme )

30 yıldır aranan mafya babasının evinden bulunanlar gündem oldu.

30 yıldır aranan mafya babasının evinden bulunanlar gündem oldu.

Dün İtalya'da yakalanan ülkenin en çok aranan mafya lideri Matteo Messina Denaro'nun saklandığı evde yapılan aramada silah bulunmazken çok sayıda lüks parfüm ve tasarımcı kıyafeti bulundu.

İtalya'nın en çok aranan mafya lideri Matteo Messina Denaro, dün Andrea Bonafede takma adıyla kanser tedavisi için geldiği Sicilya bölgesinin başkenti Palermo'daki bir klinikte yakalandı.


Cosa Nostra'nın lideri olarak bilinen Denaro, 30 yıl sonra Sicilya'nın batısındaki Trapani bölgesinde mafya patronunun kaldığı evde gece aranırken yakalandı. 60 yaşındaki mafya babasının saklandığı evde yapılan aramalarda çok sayıda lüks parfüm ve tasarımcı kıyafeti bulundu. İtalya'da asayişin sağlanmasından sorumlu olan Carabinieri ekipleri tarafından yapılan incelemede evde silah bulunamadı. Carabinieri polis memuru Pasquale Angelosanto konu ile ilgili yaptığı açıklamada evin son dönemde yoğun bir şekilde kullanıldığını söyledi.

Polis, mafya lideri yakalandığında 40.000 dolar değerinde saatin bulunduğunu söyleyerek Denaro'nun lüks tutkusuna dikkat çekti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir